Udany występ naszych karateków pod koniec roku szkolnego na zawodach w Białymstoku

W sobotę (15.06.2024) w Białymstoku przy ulicy Jesiennej 8 odbył się Klubowy Turniej Karate Shotokan Dzieci i Młodzieży. Naszym młodocianym zawodnikom udało się zdobyć pięć medali! 🥇🥇🥇🥉🥉🏆🏆🏆 Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Klub Sportów Walki SHOGUN Białystok. Rozpoczęcie turnieju zostało zaplanowane na godzinę 9:00. Nasz klub reprezentowało 5 osób. Wszystkim udało się dotrzeć na czas, więc zawczasu mogliśmy odpowiednio wykonać rozgrzewkę i rozciąganie. Przewodniczący zawodami zarządził otwarcie zawodów i po tym rozpoczęła się rywalizacja sportowa, która zakończyła się po południu i była w niektórych konkurencjach bardzo zacięta. Dobromir Aponiewicz z pierwszej klasy zdobył dwa złote medale, po jednym w konkurencji kihon i kata. Uczeń czwartej klasy Mateusz Klejna wywalczył swój pierwszy medal na zawodach, a na dodatek złoty, za pierwsze miejsce w konkurencji kihon. Lena Zielonka startując w tym samym roczniku, lecz w bardziej zaawansowanej grupie względem poziomu stopnia w karate, zdobyła brązowy medal również w kihon. Natomiast Rafał Motowicki z piątej klasy wywalczył trzecie miejsce w kumite-fantom. Brawo! Wymienieni adepci Karate Shōtōkan z naszego Klubu, na co dzień są między innymi uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu, a także Szkoły Podstawowej im. Ochotniczych Straży Pożarnych w Ogrodniczkach. Osiągając bardzo dobre wyniki na zawodach, są nie tylko powodem dumy dla trenerów i opiekunów, ale także dla całej naszej regionalnej społeczności Gminy Supraśl. Zdobycze młodych adeptów sztuk karate cieszą, a uczestnictwo w tego typu współzawodnictwie, pomaga uczestnikom stawiać sobie coraz wyższe wyzwania. Warto się starać i trenować systematycznie. Niektórzy bardzo poprawili się od ostatnich zawodów, inni dopiero pierwszy raz startowali na tego typu imprezie sportowej — bez względu czy uzyskaliście miejsce na podium, to nabraliście nowych doświadczeń. Była to także z pewnością świetna forma poprawy samopoczucia na nadchodzące letnie wakacje. Jeszcze raz gratulujemy! 😍👏👍 Do tej relacji dołączamy zdjęcia i zapraszamy do polubienia jej w mediach społecznościowych.

Osu!  🥋💪  
Zdjęcia  
KLIKNIJ ABY POWRÓCIĆ DO AKTUALNOŚCI